آشنایی با مراحل انجام پلاژن تراپی

مراحل انجام پلاژن تراپی

آشنایی با مراحل پلاژن تراپی

یکی از موثرترین درمانهای موجود برای جوانسازی و ایجاد طراوت و تازگی در پوست صورت و بدن،  پلاژن تراپی است. این روش درمانی برای رفع عوارضی از جمله شلی و افتادگی پوست، خشکی، چین و چروک، لکه های پوستی و از بین بردن چربی های اضافی موجود در پوست بسیار کاربردی و موثر است.

برخی از این عوارضی که نام بردیم به دلیل افزایش سن ایجاد می شود و برخی هم به دلیل عدم مراقبت مناسب از پوست، نوع سبک زندگی و یا دلایل مختلف دیگر. خوشبختانه درمان پلاژن تراپی یکی از پیشرفته ای است که برای حل این مشکلات ابداع شده است. کاربرد این نوع از درمان به دلیل اثرات سریع و ماندگار رواج زیادی پیدا کرده است. پلاژن تراپی به طور خلاصه روشی است که در آن به وسیله لایه برداری از پوست، چین و چروکها  را از بین رفته و به استحکام و روشن شدن پوست کمک می کند.

مراحل انجام پلاژن تراپی

در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما خواننده عزیز را با مراحل انجام پلاژن تراپی آشنا کنیم. در این روش از دستگاهی به نام پلاژن استفاده می شود. این دستگاه انواع مختلفی دارد. از جمله مدل دارای دو بازو و مدل دارای سه بازو.

همچنین این روش ترکیبی است از فرایند های مختلف درمانی که بر لایه های بیرونی و درونی پوست تاثیر می گذارد. استفاده از این روش درمانی در نهایت باعث ترمیم و جوانسازی  پوست می شود.  جالب است بدانید که کل مراحل درمان، حدود ۳۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

این روش درمانی در ۳ مرحله انجام می شود. قبل از شروع فرایند درمان می بایست بیمار آماده شده و در وضعیت راحتی قرار داشته باشد. همچنین پوست بیمار باید خشک شده و از هرگونه آرایش پاک شود.

مرحله اول: گرم کردن و تحریک پوست

در اولین مرحله از درمان ، به کمک دستگاه پلاژن، پوست گرم می شود. این گرما توسط امواج رادیویی ایجاد و باعث افزایش سوخت و ساز سلولهای  چربی می شود. در نتیجه این گرما، چربی های محل درمان شروع به آب شدن می کنند.

مرحله دوم: توزیع مساوی چربی در بافت سلولی محل درمان

تحریک و گرم کردن پوست در مرحله اول باعث می شود چربی ها در یک نقطه متراکم نباشند. توزیع مساوی چربی در این مرحله باعث شفافیت و روشن تر شدن پوست می شود. از طرف دیگر این چربیهای آزاد شده به عنوان انرژی مورد نیاز بدن در فعالیتهای مختلف و به هنگام سوخت و ساز بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله سوم: فرم دهی به اندام و استحکام پوست

لازم به ذکر است که کلاژن یکی از مهمترین پروتئینها در زمینه استحکام و انعطاف پوست می باشد که به صورت طبیعی در سطح پوست تولید می شود. تولید این ماده با افزایش سن و آسیبهای مختلف وارد شده به پوست به تدریج کم می شود. در مرحله سوم به کمک دستگاه پلاژن، این کاهش جبران می شود و تولید ماده کلاژن به عنوان یکی از عناصر اصلی سلامت پوست افزایش پیدا کرده و این کار باعث سفتی و استحکام پوست می شود.

نکات پایانی

نکته ای که باید در مورد مراحل انجام پلاژن تراپی بدانید این است که این روش، یک درمان غیر تهاجمی است. یعنی در هیچ کدام از مراحل این نوع درمان برخلاف برخی از مداخلات درمانی، اثری از درد و خونریزی وجود ندارد. تنها سوزش مختصر و جزئی در صورت ایجاد شده که زود برطرف می شود. همچنین این روش درمانی به هیچ عنوان نیازی به طی کردن دوران نقاهت ندارد. یعنی شما می توانید بلافاصله بعد از تمام شدن جلسه درمانی فعالیتهای عادی خودتان را از سر بگیرید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای پلاژن تراپی بستگی به عوامل مختلفی از جمله محل مورد نظر برای درمان، سن، جنسیت، نوع پوست و … دارد. البته لازم به ذکر است که معمولاً این نوع درمان در چند جلسه صورت می گیرد و تعداد جلسات مورد نیاز هر فرد با مشورت و نظر پزشک متخصص مربوطه تعیین می شود.

دوستان عزیز ممنون که تا انتهای مطلب همراه ما بودید. امیدواریم با مراحل انجام پلاژن تراپی آشنا شده باشید و نکات مطرح شده در مورد این روش درمانی برای شما مفید واقع شده باشد. حتماً پیش از اقدام برای استفاده از این روش درمانی با کادر متخصص و حرفه ای در این زمینه مشاوره داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× وقت پاکسازی