میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست

میکرونیدلینگ

از گذشته ‌های دور تاکنون افراد بسیار زیادی به دنبال شادابی و طراوت پوست خودشان بودند. جوان‌سازی پوست صورت مربوط به این دوره از زندگی ما نیست، و از گذشتگان بسیار دور مصریان و یونانیان از روش ‌های گوناگون و مختلف برای جوان‌سازی پوست خودشان استفاده می‌کردند. یکی از روش‌ هایی که از گذشته‌ه ای دور تاکنون مورد استفاده قرار می‌گرفت و امروز دارای اصلاحاتی شده است، میکرونیدلینگ نام دارد. میکرونیدلینگ یک روش جوان‌سازی پوست صورت می باشد که تاثیر بسیار زیادی در جوان‌سازی دارد.از این روش برای  پاک‌سازی پوست از سلول‌ های مرده و همچنین جوان‌سازی پوست استفاده می شود. این روش یک روش کاملاً مفید و مناسب می باشد.

میکرونیدلینگ علاوه بر جوان‌سازی پوست صورت می تواند جای سوختگی، ترک ها، جوش‌ ها، آکنه ‌ها را نیز به ‌راحتی از بین ببرد. پس میکرونیدلینگ به‌ طور کلی باعث اصلاح وضع صورت شما خواهد شد و زیبایی شما را چندین برابر خواهد کرد. در این روش از دستگاه‌ های مختلفی که با سوزن‌ های ریزی تعبیه شده‌اند استفاده می‌شوند. این دستگاه چین‌ و چروک ‌ها و زخم ‌های صورت شما از بین میبرد. اگر شما نیز کنجکاو باشید که بیشتر در رابطه با این روش از پاک‌سازی صورت بدانید؛ حتماً تا انتهای مطلب همراه ما باقی بمانید. ما در ادامه بیشتر ای رابطه برای شما صحبت خواهیم کرد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چگونه باعث جوان‌سازی پوست صورت می‌شود؟

همان ‌طور که پیش‌تر گفتیم در روش میکرونیدلینگ سوزن‌ هایی وارد پوست می شوند. در این روش از دستگاه های مختلفی استفاده می‌شود که دارای سوزن‌ های ریز بسیار زیاد می‌باشند. این سوزن ها معمولاً از جنس فلز تیتانیوم می باشد و قطر متفاوتی دارند. این سوزن ‌ها به‌آرامی و با غلطک روی پوست صورت کشیده می‌شوند و بعد از این ‌که به لایه ‌های زیرین و میانی پوست مانند درم فرورفتند یک زخم کوچکی را ایجاد می‌کنند. این زخم باعث واکنش نشان دادن پوست می‌شود که در نهایت باعث ترمیم لایه‌ های پوست می‌شود.

در حقیقت هنگامی ‌که این غلطک روی پوست صورت شما و غلت می‌خورد سوزن وارد پوست شما می‌شود. این سوزن ها بر حسب عمقی که پزشک شما تعیین کرده باشد وارد پوست صورت شما می شوند تا نواحی مختلف صورت شما را درمان کنند. توجه نمایید که در این فرایند کلاژن و الاستین تولید می‌شود. این دو ماده، مواد اصلی برای جوان‌سازی پوست می باشند و می‌توانند باعث زیبایی پوست شود. توجه نمایید که الاستین و کلاژن تولید شده جای زخم و جوش ها را تا آن‌ جا که می شود درمان می‌کنند. توجه نماید این روش روشی کاملاً بدون درد است، اما در بسیاری از موارد قبل از انجام میکرونیدلینگ از کرم‌ های بی‌حس کننده استفاده می‌شود.

مزایا و معایب روش میکرونیدلینگ

بطور کلی روش میکرونیدلینگ برای جوان‌سازی پوست یک روش غیر تهاجمی می باشد. از این روش معمولاً برای رفع ایرادات پوستی استفاده می شود. توجه نمایید که در موارد نادری گزارش شده‌است که برخی افراد به جنس سوزن ‌های میکرونیدلینگ حساسیت دارند. این حساسیت ها ممکن است با احساس سوزش، تورم، و خارش پوست خودشان را نشان دهند. تمامی این حساسیت‌ ها با دارو از بین می روند. بجز این موارد عارضه خاصی از معایب میکرونیدلینگ گزارش نشده‌است. اما روش میکرونیدلینگ برای جوان‌سازی پوست مزایای بسیار زیادی نیز دارد.

مزایایی مانند تولید کلاژن برای جوان‌سازی پوست، بازسازی پوست ‌های از بین رفته و دچار آسیب شده، درمان انواع مختلف و متفاوت مشکلات پوستی، یک روش کاملاً مقرون به‌ صرفه و ارزان بودن، را دارد. همچنین این روش یک روش مناسب برای درمان نواحی زاویه‌دار می‌باشد. به‌ طور کلی روش میکرونیدلینگ روش تایید شده و مناسب برای افرادی است که می‌خواهند به جوان‌سازی پوست بپردازند. اگر شما نیز می‌خواهید که این روش را برای جوان‌سازی پوست صورت خودتان انتخاب کنید؛ به شما پیشنهاد میکنیم که در این زمینه تحقیقات بسیار زیادی را پشت سر بگذارید. این روش ممکن است که برای برخی از افراد نامناسب باشد که شما باید با دانستن گروه‌های حساس تصمیم بگیرید که آیا در نهایت می‌خواهید میکرونیدلینگ کنید یا خیر.

میکرونیدلینگ

برخی نکات در رابطه با میکرونیدلینگ

بسیاری افراد این سوال را دارند که کدام کلینیک ‌ها برای انجام این متد جوان‌سازی مناسب هستند. شما می‌توانید به کلینیک های مناسب پاک‌سازی پوست شرق تهران مراجعه فرمایید. این کلینیک ‌ها با ابزار پیشرفته که در دست دارند این متد جوان‌سازی را به راحتی و بدون هیچ مشکلی برای شما انجام می‌دهند. توجه نمایید قبل از انجام این عمل حتماً به یک متخصص پوست مراجعه کنید. متخصصان به شما می‌گویند که پوست صورت شما چه مقدار به این روش جوان‌سازی پوست نیاز دارد. این موضوع باعث می‌شود که شما به راحتی و بدون هیچ مشکلی این کار را انجام دهید.

همچنین برای بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که چند جلسه باید این روش و متد را انجام دهد تا به نتیجه دلخواهشان برسند. متاسفانه زمان دقیقی برای پاسخ به این سوال وجود ندارد. به طور کلی معمولاً پس از انجام چهار الی شش جلسه در فاصله ‌های چهار هفته‌ای این متد می تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این روش با درد بسیار زیادی همراه است اما به‌ طور کلی برخلاف ظاهر این روش جوان‌سازی هیچ دردی در میکرونیدلینگ وجود ندارد. اما اگر شما نسبت به درد حساس می‌باشید؛ می‌توانید از تکنسین بخواهید که از کرم‌ های بی‌حس کننده روی پوست صورت شما استفاده کند. پس از استفاده از این کرم‌ های بی‌حس کننده شما هیچ‌گونه دردی را احساس نخواهید کرد و می توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی به خواسته دلخواه خودتون برسید.

به هر حال میکرونیدلینگ  و مواردی همچون پلاژن تراپی یکی از روش‌های بسیار پرطرف ‌دار در زمینه جوان‌سازی پوست است. به طور کلی اگر شما قصد جوان‌سازی صورت خودتان را دارید این روش یک روش کاملاً مناسب می باشد‌. این روش نسبت به سایر روش ‌ها کم تهاجمی تر می باشد. همچنین این روش هزینه ‌های بسیار کمتری را نیز با خود به ‌همراه دارد و دوره نقاهت پایین‌تری را نیز دارد. به‌ طور کلی این روش از هر لحاظ برای افرادی که خواستار جوان‌سازی صورت به صورت طبیعی هستند بسیار مناسب می‌باشد و می‌تواند این افراد را به ‌راحتی و بدون هیچ مشکلی به اهداف مورد نظر خودشان برساند. همچنین بسیاری از پزشکان نیز این روش را برای جوان‌سازی صورت پیشنهاد می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× وقت پاکسازی